İslami Sohbet Odaları

İslami Sohbet Odaları

Dinimiz İslam Müslümanız elhamdülillah İslami Sohbet Odaları tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimiz için tam aradıkları mekan olup dini sohbetlerin ağırlıkta olması çok sayıda beylerin bayanların katılmalarına vesile oluyor.

Yaş sınırının bulunmadığı sitemizde seviyeli sohbet saygıya önem veren insanlarında bulunması sunmuş  olduğumuz kaliteli hizmetlerimize yakışır bir şekilde birlik beraberlik içerisinde hoş muhabbetler yapılmaktadır.

Bu arada hatırlatmadan geçemeyeceğim tabi yaş sınırı yok derken 18 yas altı gençler çocuk yaşta sayıldıkları için bu konuda hassas olduğumuzunda belirtmeden geçemedim.Zira İslami dini sohbet ortamı bile olsa sanal ortamda her şey olabilmektedir bundan dolayı gençlerimize dikkat etmemiz gerektiği ve sanal ortamın onlara göre olmadığı kanısındayız.

İslami Sohbet Odaları Ne Gibi Hizmetler İçermektedir?

Dini konuşmaların ağırlıkta olduğu sitemizde radyomuz kişilerin isteği doğrultuda her türden dini ilahiler, türküler yayınlamakta özellikle mübarek gecelerde yayın akışımız özel olmakla beraber dualar dini hikayeler ilahiler olmak üzere kulağınıza hitap etmektedir.

Ve sohbetler esnasında eğlenmek sizlerinde hakkı olduğunu düşünerek çeşitli alanlarda oyun odalarımızı ,da faaliyete geçirerek hizmetinize sunduk,toplu halde genel odada sohbetler seviyeli ve topluma uygun bir şekilde yapılmakta bunun haricinde dileyen arkadaşlar özel odalar dada kili sohbetler yapabilirler.Ayrıca her hangi bir rahatsızlık duyduğunuz konularda ise yönetimdeki yetkili arkadaşlara bildirerek yardım isteye bilirsiniz.

Dinimizde Sohbetin Önemi İslami Sohbet

Sohbet ne demektir Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allah,ü teâlâ,nın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.Sohbetin fazileti, bütün faziletlerin üstündedir. Büyüklerin sohbetini ganimet bilmelidir.Günah lekeleri ile kalbi paslanan kimse, Salihlerin sohbetinde bulunursa, kalbinin pası silinir, günah işlemesi zorlaşır, iyilik etme isteği artar. Hadis-i şeriflerde buyruldu ki:
Kırk gün içinde bir ilim sohbetinde bulunmayan kimsenin kalbi kararır. Büyük günah işlemeye başlar; çünkü ilim kalbe hayat verir. İlimsiz ibadet olmaz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*