Sohbete Basla Sınırsız Sohbet Zamanı

Sohbete Basla Sınırsız Sohbet Zamanı

Türkiye burada sende gel Sohbete Basla Sınırsız Sohbet Zamanı saysız geveze insanlarla her konuda iletişim kurarak saatlerce sınırız muhabbetin doruklarına ulaşmak isteyenlerin tek adresi.

Canın,mı sıkıldı ,konuşmaya dertleşme-yemi ihtiyacın var tam yerindesin Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip tüm sıkıntılarını anlatarak rahatlamak demektir,

kişi anlaşacağı bir insanı bulunca ona lüzumlu hürmeti göstermelidir! Onun can ve malını, kendi can ve malından önce tutmalıdır! Ayıplarını araştır mamalı, ayıbı olsa bile görmemeli ve kimseye söylememeli, hatta kendi kendine ayıbını düşünmemeli, unutmalıdır..

Sözüne itiraz etmemeli, asla münakaşaya girmemelidir! Aleyhinde konuşan olursa, uygun şekilde susturmalı, alınacağı veya üzüleceği bir söz söylememelidir! Suizanda bulunmamalı, uygunsuz hareketlerini dalgınlığa veya unutkanlığa yormalıdır! Yani bir mazeret arayıp suçsuz olduğunu kabul etmelidir; çünkü güzel ahlak sahibi, insanları mazur görür. Onların kusurlarını meydana çıkarmaz sohbet doğru kişi ile çıkarsız ard niyetsiz yapılırsa karşılıklı güven alarak her derdini anlatırsa içi ferahlar azda olsa sıkıntılarından kurtulur güvenilir dostların bulunduğu her yaştan dert ortağı bula bileceğiniz sitemizde.Sohbete Basla Sınırsız Sohbet Zamanı Türkiye’den ve Dünyadan yeni arkadaşlar sizleri bekliyor. Türkiye’nin en kalabalık kızlar ve erkeklerin süper sohbetler yaptığı chat odaları içerisinde online radyosu ve çeşitli oyun odaları bulunan sitemiz hizmetlerinden faydalanmak isterseniz.

Hepinizi canı gönülden davet ediyorum Sohbet, beraber olmak demektir. Birkaç iyi arkadaş bir araya gelip hiç konuşmadan otursalar bile sohbet etmiş olurlar. yeter,ki  kalpleri bir olsun.

Kalplerinden birbirine sevgi akımı başlar sizde bu sevgi akımına kapılmayı dilerseniz ister mobil sohbet android web girişlerimiz, den aramıza katıla bilirsiniz dilerseniz sizlere uygun mirc,lerimizide kullanma imkanlarını sizlere sunduk hoş sohbetler saygılarımla.

Yunus Emre diyor ki:

Erenlerin sohbeti, ele giresi değil.
Sohbete kavuşanlar, mahrum kalâsı değil.

Gezmek gerek her yeri, bulmak için, bir eri,
Sarraf tanır cevheri, herkes bilesi değil.

Bir pınarın yanına, kapalı testi kona,
Kırk yıl orada dura, kendi dolâsı değil.

Sohbetle parlar iman, talip kazanır irfan.
İnsanı arif yapan, fesi, hırkası değil.

Önce doğru iman et, haramdan el etek çek
Ruha gıdadır sohbet, badem helvası değil!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*